Dvacítka tahačů na LNG putuje k firmě Transbozen

IVECO dodá 20 nákladních vozidel IVECO S-WAY NP LNG české společnosti Transbozen spol. s.r.o. se sídlem v jižních Čechách – jedné z nejinovativnějších a nejúspěšnějších logistických společností v Evropě, která si dala za cíl plnit přepravní přání zákazníků k jejich maximální spokojenosti, a z tohoto důvodu se rozhodla překročit hranice České republiky: státní hranice, jazykové hranice i hranice možného! Kvalita a kompetence jdou ruku v ruce s cílenou přepravou čerstvých a chlazených potravin na míru, a navíc se zárukou doručení na míru: flexibilita, čerstvost a přesnost.
IVECO S-WAY LNG pro Transbozen

Transbozen myslí na budoucnost. I životní prostředí

Rozhodnutí společnosti Transbozen zahájit přestavbu svého vozového parku na vozidla s alternativním pohonem vychází ze silné obavy společnosti o životní prostředí a odhodlání hmatatelnou měrou přispět k dosažení cílů stanovených Evropskou unií. Dále je motivováno i zpřísňováním požadavků velkých maloobchodních prodejců na dekarbonizaci dopravních řešení. Úroveň dekarbonizace se zvyšuje také díky konkrétním investicím, které z Transbozen putují do vývoje bioplynky, která krásně uzavře kruh dokonalé cirkulární ekonomiky bez dopadu na životní prostředí.

  • Společnost Transbozen GmbH byla založena v roce 1978 Franzem Hoferem v Barbianu (Itálie) se zaměřením na chladírenskou dopravu. V roce 2006 byla založena česká dceřiná společnost Transbozen spol. s.r.o. v Českých Budějovicích a v roce 2009 byla dokončena evropská expanze s rakouskou dceřinou společností TBA Transbozen Austria GmbH ve Vomp (Rakousko).

 

Výkon dieselu šetrný k přírodě

Vozidla IVECO S-WAY LNG byla pro společnost Transbozen spol. s.r.o. přirozenou volbou. Našla v nich totiž nejen ekologickou i ekonomickou udržitelnost, ale i vysoký výkon, bez kterého se neobejde. Tato vozidla jsou vybavena technologií, která byla výslovně navržena k dosažení výrazného snížení spotřeby paliva a znečištění – snížení emisí NO2 o 90 % a partikulátů o 95 % a dále snížení emisí CO2 o 95 % ve srovnání s naftovými ekvivalenty při použití biometanu

"Cílem je snižovat emise i náklady"

Hofer Rudolfgenerální ředitel skupiny, učinil následující prohlášení: „Jako dopravní společnost klademe důraz nejen na vybavení našich vozidel, ale také na technologii pohonu a ekologičnost naší flotily. Cílem naší firmy je snižovat emise CO2 a náklady průběžnými investicemi do nových řešení šetrných k životnímu prostředí. Jsme přesvědčeni, že jsme ve společnosti IVECO našli správného partnera, pokud jde o spotřebu paliva, spolehlivost a dojezd vozidel."

Vizionáři posouvají IVECO

Vincenzo Nicolobusiness Director IVECO pro Českou republiku a Slovensko, to komentoval slovy: „Vizionářský a strategický zákazník, jakým je Transbozen, dává společnosti IVECO možnost pocítit, co to znamená zaměřit se na ekologii. Takto bychom se měli chovat my všichni každý den v dokonalé rovnováze s výkonností a hospodárností. Rozhodnutí společnosti Transbozen používat jako palivo pro svá nákladní vozidla převážně bio LNG je v tomto směru krokem vpřed. Udržitelnost není pro IVECO pouze slovo, je to splněná mise. „Doprava s nulovými emisemi je tady. A ztělesňuje ji IVECO S-WAY NP.“